Φιλική «τεσσάρα» για την ομάδα μας

Νέα φιλική νίκη για την ομάδα μας σήμερα στο γήπεδο των Αρμένων, επικρατώντας άνετα με 4-0 της ομάδας ΝΕΑΡ (Β’ ΕΠΣΡ).
Ο τεχνικός της ομάδας μας Σπύρος Σπυριδάκης χρησιμοποίησε ως επί το πλείστον νεαρούς ποδοσφαιριστές, με πιο έμπειρους τους Πρίγκηπα Λορεντσόνι και Κλαούντιο Τσακάλι.

Οι νεαροί ποδοσφαιριστές προερχόμενοι από την Ακαδημία του συλλόγου μας, κατά διαστήματα έπαιξαν όμορφο ποδόσφαιρο, πετυχαίνοντας 4 γκολ, έχοντας ένα δοκάρι και αρκετές χαμένες ευκαιρίες. Το σκορ άνοιξε στο 10’ ο Λορεντσόνι, ενώ στο 2ο λεπτό της επανάληψης (42’) ο ίδιος παίκτης πέτυχε το 2-0. Στο 64’ ο Τσακάλι «έγραψε» το 3-0, ενώ το 4-0 διαμόρφωσε με μακρινό σουτ ο Θεοδωράκης στο 71’. Άτυχος στάθηκε ο Έρλιτ στο 76’, αφού το σουτ του απέκρουσε με την βοήθεια του δοκαριού του, ο αντίπαλος τερματοφύλακας.
ΟΦ ΑΡΜΕΝΩΝ (Σπύρος Σπυριδάκης): Μενιουδάκης, Α. Βογιατζάκης, Κουνδουράκης, Δ. Κλειδής, Κτιστάκης, Κ. Κλειδής, Καραγιώργης, Βερνάδος, Βαβουράκης, Τσακάλι, Λορεντσόνι.
Στο Β’ Ημίχρονο έπαιξαν ακόμη οι: Αποστολάκης, Ουρανός, Έρλιτ, Καρράς, Λεονάρντο, Θεοδωράκης, Σφακιανάκης, Παπαδογιάννης, Κώτσιος, Πολιτάκης.