Football League: Αχαρναϊκός – Επισκοπή 0-1

Τον Αχαρναϊκό εκτός έδρας αντιμετώπισε η ομάδα μας, για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Football League, παίρνοντας σπουδαία νίκη με 0-1.

Την αναμέτρηση παρακολούθησε από τις κερκίδες του δημοτικού σταδίου Αχαρνών ο κ. Γιώργος Βαρδινογιάννης.
Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε 0-0 με λιγοστές φάσεις μπροστά στις δυο εστίες. Η Επισκοπή μπήκε καλύτερα στο δεύτερο μέρος δημιουργώντας τις ευκαιρίες να πετύχει κάποιο γκολ. Κάτι που έγινε στο 67’ από τον Δελήμπαση, βάζοντας μπροστά στο σκορ την ομάδα μας 0-1, το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα του παιχνιδιού. Πρώτη εκτός έδρας νίκη για την Επισκοπή και δεύτερη στο φετινό πρωτάθλημα.

Το παιχνίδι
8′ Σουτ του Μανάλη αποκρούει ο Καλογεράκης.
21’ Σουτ του Γκονζάλες μπλοκάρει ο Βασιλειάδης.
30’ Κόρνερ Μαρτσάκη, Κεφάλιά του Ντάρκο διώχνει με γροθιές ο τερματοφύλακας του Αχαρναϊκού.
37’ Αναγκαστική αλλαγή λόγω τραυματισμού του Μαρτσάκη, Σουμπασάκης στη θέση του.
39’ Μακρινό σουτ του Δελήμπαση πάνω από τα δοκάρια.
49’ Στην Κόντρα η ομάδα μας, ο Γκονζάλες θα πασάρει στον Ντάρκο που θα σουτάρει πάνω σε αμυντικό, ο Γκονζάλες νέο σουτ διώχνει ο τερματοφύλακας.
59’ Από σέντρα του Προβατίδη, η μπάλα έσκασε στο έδαφος και σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Καλογεράκη ο οποίος στην συνέχεια μπλόκαρε.
60’ Αλλαγή με τον Ντακούντο να παίρνει τη θέση του Ντάρκο.
67’ Ο Ντακούντο έξω από την μεγάλη περιοχή θα πασάρει δεξιά στον Δελήμπαση και αυτό με διαγώνιο σουτ θα ανοίξει το σκορ 0-1.
69’ Δεύτερη κίτρινη (κόκκινη) για τον Βιδάλη, με 10 τα τελευταία 20’ η Επισκοπή.
74’ Ο Μποτωνάκης στη θέση του Τάντιτς.
80’ Σέντρα Προβατίδη κεφαλιά του Σάνον λίγο αουτ.
84’ Μακρινό φάουλ του Γκονζάλες αποκρούει το τερματοφύλακας.

ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Κ. Ανυφαντάκης): Καλογεράκης, Μανουσάκης, Βιδάλης, Βουρβαχάκης, Σπαθάρας, Δελήμπασης, Σελινιωτάκης, Γκονζάλες, Μαρτσάκης (37’ Σουμπασάκης), Τάντιτς (74’ Μποτωνάκης, Ντάρκο (60’ Ντακούντο).

Προηγούμενο άρθροΦιλικό έδωσαν χθές οι παίδες με αντίπαλους το Ατσιπόπουλο.
Επόμενο άρθροΚώστας Ανυφαντάκης: «Κάναμε κατάθεση ψυχής μέσα στο γήπεδο»