Φιλική νίκη με 4-2 για τον Ο.Φ.Α

Την Πέμπτη το απόγευμα η ομάδα του Ο.Φ.Α φιλοξένησε την ομάδα των Μελάμπων σε ένα φιλικό παιχνίδι. Η ομάδα των Αρμένων μπήκε πολύ δυνατά και προηγήθηκε στο σκορ με 2-0 με τέρματα των Βογιατζάκη και Ταρε. Η ομάδα των Μελάμπων μετά το 20λεπτο κατάφερε να δημιουργήσει ευκαιρίες και μετά από δύο στημένες φάσεις έφερε το ματς στα ίσια. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι έβγαλαν πολλή ενέργεια και με όμορφες συνεργασίες μπόρεσαν να σκοράρουν άλλες δύο φορές με τον Καργάκη και τον Βογιατζάκη διαμορφώνοντας το τελικό 4-2.

Όσοι βρέθηκαν στο γήπεδο παρακολούθησαν ένα όμορφο και δυνατό παιχνίδι, με έντονες στιγμές, όμορφες προσπάθειες και πολλά γκολ. Η πολύ καλή σχέση των δύο συλλόγων συνεισέφερε στην ομαλή διεξαγωγή του αγώνα , χωρίς εντάσεις και αψιμαχίες.

Μετά το τέλος η διοίκηση του Ο.Φ.Α οργάνωσε τραπέζι για όλους τους ποδοσφαιριστές και τους παράγοντες των δύο ομάδων λόγω των πολύ φιλικών σχέσεων που διατηρούν.