Με «γκολάρα» του Σηφακάκη, νέα νίκη στο Μελιδόνι

Νέα νίκη και νέο τρίποντο για την ομάδα μας που την ανέβασε στην 5η θέση της βαθμολογίας, η οποία πέρασε νικηφόρα με 1-0 απο το Μελιδόνι, σε παιχνίδι για την 22η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΡ.

Χάρη στην γκολάρα του Σήφη Σηφακάκη με εκπληκτική εκτέλεση φάουλ στο 17’ η ομάδα μας πανηγύρισε την 7η νίκη της στο πρωτάθλημα. Όλα αυτά και ενώ απο το 74’ η ομάδα μας αδίκως έμεινε με 10 ποδοσφαιριστές, με τον διαιτητή Δασκαομαρκάκη λανθασμένα να παρατηρεί με 2η κίτρινη κάρτα τον Σήφη Σηφακάκη, αποβάλλοντας τον απο το παιχνίδι. Υπήρξε παρεμπόδιση του τερματοφύλακα αλλά απο τον Α. Βογιατζάκη, με τον Σηφακάκη να μην έχει καμία συμμετοχή στην φάση και να αποβάλλεται άδικα.

Φάσεις και γκολ

8’ ο Μοσχονάς θα βρεθεί τετ α τετ, αλλά το σουτ του θα διώξει εντυπωσιακά ο Δανδάλης.

10’ καλή εκτέλεση φάουλ του Βαρδιάμπαση, η μπάλα θα βρει στο πάνω μέρος του οριζόντιου δοκαριού και θα φύγει άουτ.

17’ εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Σηφακάκη η μπάλα θα καρφωθεί στο αριστερό «Γ» του Αναγνωστάκη, για το 0-1.

20’ σουτ του Σηφακάκη έξω από την περιοχή ο Αναγνωστάκης με διπλή προσπάθεια θα μπλοκάρει.

21’ σε θέση τετ α τετ θα βρεθεί ο Μακρυδάκης, αλλά και πάλι ο Δανδάλης θα διώξει εντυπωσιακά.

46’ σουτ του Ν. Αποστολάκη, η μπάλα θα φύγει λίγο άουτ.

60’ καλό σουτ του Πετρογιαννάκη έξω απο την περιοχή, η μπάλα θα περάσει λίγο πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι.

65’ σουτ του Γ. Μαρή μέσα απο την περιοχή, η μπάλα θα φύγει άουτ.

72’ σέντρα Γ. Βογιατζάκη, η μπάλα περνάει από Ν. Αποστολάκη, Σηφακάκη που δεν την βρίσκουν και η φάση περνάει ανεκμετάλευτη.

74’ ο Σηφακάκης αποβάλλεται άδικα με 2η κίτρινη κάρτα, με τον διαιτητή να δείχνει λανθασμένα κίτρινη κάρτα, σε παρεμπόδιση του τερματοφύλακα από τον Α. Βογιατζάκη.

80’ κεραυνός του Μάνσε θα διώξει ενστικτωδώς ο Αναγνωστάκης.

85’ ανατροπή του Μοσχονά από τον Γ. Βογιατζάκη, ο κ. Δασκαλομαρκάκης θα δώσει πέναλτι. Την εκτέλεση αναλαμβάνει ο Λαγουδάκης, στέλνοντας την μπάλα άουτ.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Δασκαλομαρκάκης, Βαρβαντάκης, Νέτος.

ΤΟ ΓΚΟΛ: 17’ Σηφακάκης.

ΔΟΚΑΡΙ: 10’ Βαρδιάμπασης.

ΧΑΜΕΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ: 85’ Λαγουδάκης (άουτ).

ΥΠΕΠΕΣΕ ΠΕΝΑΛΤΙ: 85’ Γ. Βογιατζάκης.

ΤΑΛΩΣ ΜΕΛΙΔΟΝΙΟΥ (Μιχάλης Στεφανάκης): Αναγνωστάκης, Λουκάκης (93’ Κουβάκης), Βαρδιάμπασης, Κατσαμάς, Λαγουδάκης, Βασσάκης, Μοσχονάς, Ν. Στεφανάκης (81’ Λ. Κανακάκης), Μαρής, Κρανιωτάκης, Μακρυδάκης (70’ Γ.Ι. Σταρράς).

ΟΦ ΑΡΜΕΝΩΝ (Φίλιππος Μουρτζανός): Δανδάλης, Παπαδάκης, Γιαπεντζάκης, Πετρογιαννάκης, Α. Βογιατζάκης, Γ. Βογιατζάκης, Μάνσε, Π. Αποστολάκης (64’ Αβντία, 94’ Θεοδωράκης), Ν. Αποστολάκης (89’ Δραμιτινός), Σηφακάκης, Κολυβάκης (46’ Δ. Κλειδής).

Προηγούμενο άρθροΣυνέχεια θετικών αποτελεσμάτων στο Μελιδόνι…