Ήττα με 10 παίκτες για την ομάδα μας από την Δόξα Πλατανέ

Αγωνιζόμενη για παραπάνω από ένα ημίχρονο με παίκτη λιγότερο η ομάδα μας ηττήθηκε σήμερα με 2-0 από την Δοξα Πλατανέ στο γήπεδο της Αλφάς, σε παιχνίδι για την 16η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΡ.

Η ομάδα μας παρουσίασε δύο πρόσωπα, μέτρια εικόνα στο α’ ημίχρονο όπου βρέθηκε με 2-0 πίσω στο σκορ, αλλά και με 10 παίκτες από το 38’, λόγω αποβολής του Θοδωρή Γασπαράκη. Αυτή μάλιστα ήταν η πρώτη κόκκινη κάρτα που αντίκρισε ποδοσφαιριστής της ομάδας μας την φετινή χρονιά, σε πρωτάθλημα και Κύπελλο ΕΠΣΡ.

Στην επανάληψη αν και με δέκα παίκτες, η ομάδα μας ήταν ανώτερη, δημιουργώντας και χάνοντας αρκετές ευκαιρίες που θα την ξαναέβαζαν στο ματς, με κορυφαίο της Δόξας Πλατανέ, τον τερματοφύλακα της, Οδυσσέα Κελαϊδή.

Φάσεις και γκολ

12’ εκτέλεση φάουλ του Τσόλα, η μπάλα θα κοντράρει και ο Κελαϊδής θα μπλοκάρει.
20’ καλή εκτέλεση φάουλ του Λάριου από μακριά, δύσκολα θα διώξει σε κόρνερ ο Δανδάλης.

25’ μπαλιά του Περίφανου, ο Μπαξεβάνης θα πιάσει μονοκόμματο σουτ στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα του Δανδάλη, για το 1-0.

32’ φάουλ του Γιαπεντζάκη, ο Σηφακάκης προλαβαίνει την έξοδο του Κελαϊδή, αλλά την κεφαλιά του διώχνει πριν η μπάλα περάσει την γραμμή, ο Δελήμπασης.

38’ αποβάλλεται με απευθείας κόκκινη ο Δελήμπασης για χτύπημα εκτός φάσης στον Περίφανο.

40’ σέντρα του Ν. Αποστολάκη, το τακουνάκι του Σηφακάκη θα φύγει άουτ.

43’ όμορφη ενέργεια του Μπαξεβάνη και πάσα στον Ντιμιτρόφ, ο οποίος με κοντινό πλασέ πέτυχε το 2-0.

57’ καλή εκτέλεση φάουλ του Σηφακάκη, η μπάλα θα φύγει λίγο άουτ.

61’ κόρνερ του Τσόλα, η μπάλα θα φτάσει στον Σηφακάκη, ο οποίος θα σουτάρει από το ύψος της μικρής περιοχής, αλλά ο Κελαϊδής εντυπωσιακά θα διώξει.

84’ ο Δ. Κλειδής τροφοδοτεί το Ν. Αποστολάκη, το σουτ του οποίου, θα μπλοκάρει ο Κελαϊδής.

87’ καλό σουτ του Πετρογιαννάκη από τα όρια τυης περιοχής, η μπάλα θα φύγει λίγο άουτ.

91’ σουτ του Σηφακάκη έξω από την μεγάλη περιοχή, θα απομακρύνει ο Κελαϊδής και στη συνέχεια θα μπλοκάρει την μπάλα.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ρ. Σταυρουλάκης, Δασκαλομαρκάκης, Κουτάντος

ΤΑ ΓΚΟΛ: 25’ Μπαξεβάνης, 43’ Ντιμιτρόφ.

ΚΟΚΚΙΝΗ: 38’ Γασπαράκης (απευθείας κόκκινη).

ΔΟΞΑ ΠΛΑΤΑΝΕ (Ηλίας Ασπρομάτης): Κελαϊδής, Λάριος, Θωμάκος (62’ Δαμανάκης), Μαγιάφας, Δελήμπασης, Ξενοκαλάκης, Φραγκιαδάκης (72’ Σκέρλος), Περίφανος, Μπαξεβάνης, Ντιμιτρόφ, Γελαδάρης.

ΟΦ ΑΡΜΕΝΩΝ (Φίλιππος Μουρτζανός): Δανδάλης, Γιαπεντζάκης, Α. Βογιατζάκης (76’ Δ. Κλειδής), Γ. Βογιατζάκης, Καραγιώργης (46’ Παπαδάκης), Πετρογιαννάκης, Μάνσε (76’ Χατζησπύρος), Τσόλας (68’ Αβντία), Γασπαράκης, Σηφακάκης, Ν. Αποστολάκης.