Τα παιχνίδια των Παίδων και Προπαίδων μας

Μια ισοπαλία και μία ήττα, ήταν ο απολογισμός της Ακαδημίας μας το περασμένο Σαββατοκύριακο στα πρωταθλήματα Υποδομών της ΕΠΣ Ρεθύμνου.

Για την κατηγορία των Παίδων (αγωνίζονται ποδοσφαιριστές γεννηθέντες τα έτη 2004-2005 και μικρότεροι), η ομάδας αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 στο Πέραμα με την ΑΕ Μυλοποτάμου, σε παιχνίδι για την 10η αγωνιστική. Την ίδια ώρα για την 3η αγωνιστική του Β’ ομίλου του πρωταθλήματος Προπαίδων (αγωνίζονται ποδοσφαιριστές γεννηθέντες τα έτη 2006-2007 και μικρότεροι), ο ΟΦ Αρμένων2 ηττήθηκε με 14-0 στα Μισίρια από τον Άρη Ρεθύμνου2. Ο ΟΦ Αρμένων1 που αγωνίζεται στον Α’ όμιλο του ίδιου πρωταθλήματος δεν αγωνίστηκε, αφού εξέτισε το προγραμματισμένο ρεπό του.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ

ΑΕ Μυλοποτάμου – ΟΦ Αρμένων 1 – 1 (Σάββατο 24 Μαρτίου, Περάματος)

ΤΟ ΓΚΟΛ: 52’ Κ. Σκουλούδης.

ΟΦ ΑΡΜΕΝΩΝ (Γιάννης Καραβιώτης): Σηφάκης, Ράνσοου, Κ. Σκουλούδης, Λ. Τάρε, Κ. Καλησπεράκης, Μαρκουλάκης, Αναγνωστάκης, Δαούτης, Μ. Τάρε, Σπ. Παυλάκης, Φασουλάς (Σταματίου, Ι. Γεωργαλής, Ιασ. Σκουλούδης).

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (10η)

Σάββατο 24 Μαρτίου

Επισκοπή – Ε.Α.Π.     8 – 0

ΑΕ Μυλοποτάμου – ΟΦ Αρμένων    1 – 1

ΑΟΝ Αστέρας3 – Άρης Ρεθύμνου     2 – 1

Ολυμπιακός Ρεθύμνου – Ποσειδώνας Γερανίου        3 – 0 α.α.

ΑΟΝ Αστέρας1 – ΑΟΝ Αστέρας2    3 – 0 α.α.

Λιβάδια – ΑΓΟΔΑ     0 – 3 α.α.

Ρεπό: Σπήλι

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  (σε 10 αγώνες)
ΟΜΑΔΑ         Β.        ΑΓ.      Ν-Ι-Η  ΓΚΟΛ

  1. ΑΟΝ Αστέρας1 27 9          9-0-0    45 – 6
  2. Επισκοπή 24 9          8-0-1    39 – 13
  3. Ολυμπιακός Ρεθύμνου 21 9          7-0-2    41 – 14
  4. ΑΟΝ Αστέρας2 19 9          6-1-2    34 – 15
  5. Άρης Ρεθύμνου1 18 9          6-0-3    58 – 11
  6. ΑΟΝ Αστέρας3 16 9          5-1-3    44 – 26
  7. Σπήλι 13 9          4-1-4    20 – 22
  8. ΑΕ Μυλοποτάμου1 10 10 3-1-6    11 – 41
  9. Ε.Α.Π. 9 9          3-0-6    28 – 44
  10. ΟΦ Αρμένων 8 10        2-2-6    14 – 40
  11. ΑΓΟΔΑ 6 9          2-0-7    18 – 58
  12. Λιβάδια 3 8          1-0-7    8 – 28
  13. ΑΟ Ποσειδών 0 9          0-0-9    2 – 42

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΡΟΠΑΙΔΩΝ

Άρης Ρεθύμνου2 – ΟΦ Αρμένων2 14 – 0 (Σάββατο 24 Μαρτίου, Μισιρίων)

ΟΦ ΑΡΜΕΝΩΝ (Παντελής Κατικάς): Σ. Περουλιδάκη, Π. Κουμαντάκης, Κ. Κουμαντάκης, Ι. Περουλιδάκης, Μ. Παπαδονικολάκη, Ε. Περουλιδάκης, Γ. Παπαδονικολάκης, Απ. Νιολάκης, Ε. Κιόσια, Μ. Κιόσια, Πολιτάκης.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (3η)

Α’ Όμιλος

Σάββατο 24 Μαρτίου

Άρης Ρεθύμνου1 – Ερμής Ζωνιανών 9 – 1

Ε.Α.Π.1 – ΑΟΝ Αστέρας1     3 – 7

Επισκοπή – Ολυμπιακός Ρεθύμνου1  10 – 8

Ρεπό: ΟΦ Αρμένων1

Β’ Όμιλος

Σάββατο 24 Μαρτίου

Ολυμπιακός Ρεθύμνου2 – Ολυμπιακός Ρεθύμνου3   4 – 23

ΑΕ Μυλοποτάμου1 – ΑΟΝ Αστέρας2          3 – 5

Ολυμπιακός Ρεθύμνου4 – ΠΑΟ Αλφάς         13 – 4

Ε.Α.Π.2 – ΑΟΝ Αστέρας3     2 – 2

Άρης Ρεθύμνου2 – ΟΦ Αρμένων2    14 – 0

Ρεπό: ΑΓΟΔΑ