Ο.Φ.ΑΡΜΕΝΩΝ-ΑΟ ΑΣΗ ΓΩΝΙΑ 2-1

Το απόγευμα του  Σαββάτου  στο Γήπεδο των Αρμένων διεξήχθη το παιχνίδι μεταξύ της τοπικής ομάδαςΟ.Φ.ΑΡΜΕΝΩΝ και της ΑΣΗ ΓΩΝΙΑΣ με αποτέλεσμα 2-1 το οποίο δεν ανταποκρίνεται στην εικόνα του παιχνιδιού.

Η ομάδα των ΑΡΜΕΝΩΝ είχε αρκετές ευκαιρίες το πρώτο εικοσάλεπτο αλλά δεν κατάφεραν να σκοράρουν οι παίκτες.Πότε με τον Κλειδή Π.πότε με τον Λυκούδη  έφταναν κοντά στο τέρμα αλλά με χαλαρότητα αστοχούσαν δίδοντας την μπάλα στον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Στο 25΄λεπτό βλέποντας ο προπονητής των ΑΡΜΕΝΩΝ ο Κος Κωσταράκος ότι η ομάδα του δεν μπορούσε να σκοράρει έκανε δύο απανωτές αλλαγές βγάζοντας τον μικρότερο όλων τον 14χρονο Κλειδή Πέτρο που φάνηκε αγχωμένος και τον Βογιατζάκη Γιώργο που δεν είχε βρεί τα πατήματα του μέσα στο γήπεδο.Μπαίνοντας στον αγωνιστικό χώρο ο πιο έμπειρος Τσακαλι Κλάιντι και ο Συνολάκης Γιάννης άρχισαν σιγά σιγά να μπαίνουν πιο δυναμικά στα αντίπαλα καρέ.Αλλά για άλλη μια φορά ο νόμος του ποδοσφαίρου κτύπησε, στο  45΄λεπτό η  ΑΣΗ ΓΩΝΙΑ σε μια φάση μέσα στην περιοχή σκοράρει με τον Αθανασιάδη.Λήξη α΄ημιχρόνου βρίσκει την ΑΣΗ ΓΩΝΙΑ να προηγείται στο σκόρ 0-1.

Στο β΄ημίχρονο μόλις στο 46΄λεπτό παίρνει την μπάλα ο Αντρεϊνι πασάρει δεξιά στον Τσακάλι ο οποίος διεισδύει στην μεγάλη περιοχή  και στην προσπάθεια να τον ανακόψει ο Δρακάκης της ΑΣΗ ΓΩΝΙΑΣ πέφτει κάτω και ανακόπτει την πορεία της μπάλας με το χέρι και ο κακός διαιτητής σήμερα Παπαδόπουλος δίνει αμέσως το πέναλτι.Το κτύπημα το αναλαμβάνει ο Αντρεϊνι αλλά αστοχεί,αποκρούει ο πολύ καλός Δημητριάδης.Αμέσως στο 47΄λεπτό  η μπάλα περνάει στα πόδια των παικτών της ΑΣΗ ΓΩΝΙΑΣ και χάνουν μεγάλη ευκαιρία για να κάνουν το 0-2 βρίσκοντας το δοκάρι του Λεονάρντι.Απο κεί και μετά άρχισε το σόου Λυκούδη ο οποίος πήρε την ομάδα πάνω του.Στο 60΄λεπτό ο Αντρεϊνι βγάζει μια μπαλιά στα δεξιά στον Τσακάλι και αυτός με την σειρά του κάνει παράλληλη σέντρα στην αντίπαλη μικρή περιοχή και ο Συνολάκης με πλασέ στην κίνηση ισοφαρίζει για τους ΑΡΜΕΝΟΥΣ 1-1.Στο 61΄λεπτό ο Κος Κωσταράκος περνάει στον αγώνα τον 15χρονο Κλειδή Κ  και βγάζει τον Γασπαράκη.Με εσωτερικές αλλαγές τον επίσης 15χρονο Χριστοφοράκη, που πήγε για άλλη μια φορά καλά κάνοντας πράξη με ευλάβεια τις οδηγίες του προπονητή του ,τον πέρασε αριστερό μπακ απο δεξιό και προώθησε τον Καργάκη αριστερό χάφ η ομάδα έγινε πιο επικίνδυνη και στο 70΄λεπτό είχε δοκάρι.Με την πίεση λοιπόν η ομάδα των ΑΡΜΕΝΩΝ έφτασε στο 76΄λεπτό να πάρει ακόμα ένα πέναλτι  από χέρι πάλι του Δρακάκη πέφτοντας στην περιοχή και σταματώντας την μπάλα.Αυτή την φορά κτυπάει ο πολύ καλός σήμερα Λυκούδης και σημειώνει το 2-1.Ο πολύ κακός Διαιτητής σήμερα Παπαδόπουλοςκαι βοηθοί του στέρησαν ακόμα ένα καθαρό πέναλτι πάνω στον Συνολάκη και έδωσε για οφσαϊτ μία φάση η οποία μετά απο λάθος του Δρακάκη πήρε την μπάλα και έφυγε μόνος προς την αντίπαλη εστία.Σε γενικές γραμμές ήταν μια αγχωτική νίκη όχι επειδή ήταν καλός ο αντίπαλος αλλά  επειδή οι παίκτες της ΟΦΑ σε κάθε αγώνα θέλουν να βγάλουν τον καλύτερο εαυτό τους και όταν φτάνουν στην αντίπαλη εστία είναι αγχωμένοι και δεν ευστοχούν.Για άλλη μια φορά στην 18άδα ήταν εννιά παίκτες από τις υποδομές της Ο.Φ.Α και από αυτούς τρεις ΄96 , δύο ΄97, τρεις ΄98 και ένας ΄99.

Οι Συνθέσεις των ομάδων:Ο.Φ.Α-   ΚΩΣΤΑΡΑΚΟΣ(προπονητής), ΛΕΟΝΑΡΝΤΙ, ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΑΚΗΣ, ΚΑΡΓΑΚΗΣ, ΒΟΓΙΑΤΖΑΚΗΣ Α, ΚΟΣΜΙΔΗΣ, ΤΣΙΟΥΝΗΣ, ΚΛΕΙΔΗΣ Π, (ΤΣΑΚΑΛΙ), ΛΥΚΟΥΔΗΣ, ΒΟΓΙΑΤΖΑΚΗΣ Γ, (ΣΥΝΟΛΑΚΗΣ), ΑΝΤΡΕΙΝΙ, ΓΑΣΠΑΡΑΚΗΣ (ΚΛΕΙΔΗΣ Κ)

ΑΟ ΑΣΗ ΓΩΝΙΑ- ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ (προπονητής), ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ, ΨΥΧΟΥΝΤΑΚΗΣ, ΧΑΛΕΠΛΗΣ,(ΣΤΑΥΡΙΔΑΚΗΣ), ΔΡΑΚΑΚΗΣ, ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ, ΡΙΣΤΑ, ΛΙΟΔΑΚΗΣ (ΚΟΚΟΛΑΚΗΣ), ΤΣΙΝΟΓΛΟΥ, ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ (ΚΟΥΝΔΟΥΡΑΚΗΣ), ΞΕΝΑΚΗΣ,ΜΠΙΜΠΙΤΣΑΤΣΕ.