ΟΦ ΑΡΜΕΝΩΝ-ΔΟΞΑ ΠΛΑΤΑΝΕ 1-3

Χθές στο Δημοτικό Γήπεδο των Αρμένων έγινε με την παρουσία αρκετών φιλάθλων  ένα πολύ καλό παιχνίδι και απο τις δύο ομάδες η μεν των Αρμένων έπαιξαν πολύ καλό ποδόσφαιρο ειδικά στο πρώτο ημίχρονο η δε του Πλατανέ προσπάθησε και πήρε θετικότατο αποτέλεσμα που της εξασφάλισε την πρόκριση στην επόμενη φάση.   Όπως προανέφερα η ομάδα των Αρμένων με επιθετικό ποδόσφαιρο προσπάθησε να προηγηθεί στο σκορ με τους Γασπαράκη και  Τσακάλη με αποκορύφωμα στο 27΄λεπτό απο σέντρα του Αντρεϊνι  πήρε την μπάλα ο Λυκούδης και απο κοντά δεν κατάφερε να πλασάρει τον τερματοφύλακα της Δόξας.Συνεχίζοντας με τον καλό χθές Αντρεϊνι να βγάζει αρκετές καλές πάσες στους συμπαίχτες του να μήν μπορούν να σκοράρουν.Φτάνοντας πρός το τέλος του ημιχρόνου ο Αντρεϊνι κερδίζει την μπάλα στο κέντρο του γηπέδου και με μια φοβερή βολίδα νικάει τον αντίπαλο τερματοφύλακα και σημειώνει για την ομάδα του το 1-0.

Στην επανάληψη η ομάδα των Αρμένων συνέχισε να περνάει μπροστά και με σέντρες του Αντρεϊνι προς τους Γασπαράκη και Λυκούδη χωρίς να μπορούν να νικήσουν τον αντίπαλο τερματοφύλακα.Το παιχνίδι συνεχίστηκε με πρωτοβουλία πάλι των Αρμένων αλλά δυστυχώς σε μια προσπάθεια του Γασπαράκη να μπεί στην περιοχή της Δόξας πέφτει ζητώντας πέναλτυ.Ο πολύ καλός χθές διαιτητής Κος Δρακακάκης κατάλαβε την πρόθεση του Γασπαράκη και του έδωσε κίτρινη κάρτα με αποτέλεσμα να δει την κόκκινη επειδή είχε πάρει ήδη μια κίτρινη στο πρώτο ημίχρονο.Στο 75΄λεπτό απο ένα φάουλ που έγινε στην δεξιά πλευρά  απο τους μέσους των Αρμένων εκτέλεσε ο  Ξενοκαλάκης απο πολύ μακριά η μπάλα έγλειψε το οριζόντιο δοκάρι και μπήκε στο τέρμα 1-1. Απο κει και μετά το παιχνίδι τελείωσε για τους Αρμένους , στο 85΄λεπτό οι παίκτες της Δόξας έκαναν μια σέντρα απο δεξιά στην περιοχή των Αρμένων και με κεφαλιά ο νεαρός Περήφανος κάνει το 2-1.Τα λεπτά κυλούσαν βασανιστικά πλέον για τους Αρμένους και στο 89΄λεπτό σημειώνει και άλλο γκόλ η Δόξα με τον Σπανουδάκη.Όλα τελείωσαν με ένα δοκάρι στο 90΄λεπτό με κεφαλιά του Λυκούδη.

ΟΦ ΑΡΜΕΝΩΝ :Κωσταράκος Γιώργος προπονητής-Γωνιωτάκης Νίκος Εμμ., Γαγάνης, Γωνιωτάκης Ν, Βογιατζάκης Α, Κοσμίδης, Τσιούνης, Τσακάλη (Νικολακάκης), Αντρεϊνι, Βογιατζάκης Γ (Καργακης), Λυκούδης, Γασπαράκης Θ.

ΔΟΞΑ ΠΛΑΤΑΝΕ: Λυρώνης Γιώργος προπονητής-Κλαδος, Λαριος, Κάγκας, Καρδαμίτση, Θεοδωρομανολάκης, Μαγιάφας, Σπανουδάκης, Ξενοκαλάκης, Περήφανος, Γουμενάκης.