Οι βαθμολογίες σε όλους του ομίλους του Κυπέλλου Ρεθύμνου

Μια αγωνιστική πριν την ολοκλήρωση της φάσης των ομίλων βρισκόμαστε στο Κύπελλο ερασιτεχνών Ρεθύμνου, με αρκετές θέσεις που οδηγούν στην επόμενη φάση της διοργάνωσης να ψάχνουν κάτοχο.

Από τον 1ο όμιλο την πρόκριση έχει εξασφαλίσει Ποσειδώνας, στον 2ο τα πράγματα είναι βαθμολογικά ρευστά καθώς εκκρεμούν οι αναμετρήσεις της Επισκοπής «under». Στο 3ο γκρουπ, Άρης και Ερμής, έχουν το πρώτο λόγο, ενώ στο «κόλπο» είναι ακόμα και τα Λιβάδια. Στον 4ο όμιλο, μόνο ο ΟΦ Αρμένων έχει «τσεκάρει» εισιτήριο μετά την χθεσινή ισοπαλία στο παιχνίδι Μελιδόνι – Ψηλορείτης. Τέλος στον 5ο όμιλο έχει προκριθεί μόνο ο ΑΟΝ Αστέρας.

Οι βαθμολογίες σε όλους τους ομίλους

1ος Όμιλος
ΟΜΑΔΑ                          Β.        ΑΓ.        Ν-Ι-Η     ΓΚΟΛ
1. ΑΟ Ποσειδών             6          2          2-0-0    4 – 2
2. Φοίνικας                    3          2          1-0-1    5 – 5
3. Αστέρας Περάματος   3          2          1-0-1    1 – 1
4. Επισκοπή 2010          0          2          0-0-2    2 – 4

3η αγωνιστική
Επισκοπή 2010 – ΑΟ Ποσειδών
Αστέρας Περάματος – Φοίνικας

2ος Όμιλος
ΟΜΑΔΑ                      Β.        ΑΓ.        Ν-Ι-Η     ΓΚΟΛ
1. Ρεθυμνιακός           3          1          1-0-0    7 – 0
2. Ασή Γωνιά              3          2          1-0-1    2 – 8
3. Δόξα Πλατανέ         0          1          0-0-1    1 – 2
4. Επισκοπή «under»   0          0          0-0-0    0 – 0

3η αγωνιστική
Δόξα Πλατανέ – Ρεθυμνιακός
Ασή Γωνιά – Επισκοπή «under»
* Η Επισκοπή «under» δεν έχει παίξει κανένα αγώνα

3ος Όμιλος
ΟΜΑΔΑ                         Β.        ΑΓ.        Ν-Ι-Η    ΓΚΟΛ
1. ΑΟ Άρης                   4          2          1-1-0    5 – 1
2. Ερμής Ζωνιανών       4          2          1-1-0    3 – 0
3. Λιβάδια                     3          2          1-0-1    6 – 3
4. Αρκάδι Αγγελιανών   0          2          0-0-2    1 – 11

3η αγωνιστική
Λιβάδια – ΑΟ Άρης Ρεθύμνου
Ερμής Ζωνιανών – Αρκάδι Αγγελιανών

4ος Όμιλος
ΟΜΑΔΑ                        Β.         ΑΓ.        Ν-Ι-Η      ΓΚΟΛ
1. ΟΦ Αρμένων          6          2          2-0-0    3 – 0
2. Τάλως Μελιδονίου    4           2          1-1-0    7 – 5
3. Ψηλορείτης              1           2          0-1-1     2 – 4
4. Γεράκια Γερανίου      0          2           0-0-2    3 – 6

3η αγωνιστική
ΟΦ Αρμένων – Τάλως Μελιδονίου
Ψηλορείτης – Γεράκια Γερανίου

5ος Όμιλος
ΟΜΑΔΑ               Β.        ΑΓ.        Ν-Ι-Η      ΓΚΟΛ
1. ΑΟΝ Αστέρας  6          2          2-0-0    13 – 1
2. Ε.Α.Π.             3          2          1-0-1    2 – 8
3. Σπήλι              3          2          1-0-1    3 – 2
4. Μέλαμπες       0          2          0-0-2    1 – 8

3η αγωνιστική
Σπήλι – ΑΟΝ Αστέρας
Ε.Α.Π. – Μέλαμπες

Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ…

Β’ Φάση
Β1. 2ος του 1ου Ομίλου – 2ος του 2ου Ομίλου
Β2. 2ος του 3ου Ομίλου – 2ος του 4ου Ομίλου

Γ’ Φάση (Προημιτελική)
Γ1. ΑΟ Ποσειδών – Νικητής Β1

Γ2. 1ος του 2ου Ομίλου – Νικητής Β2
Γ3. 1ος του 3ου Ομίλου – 2ος του 5ου Ομίλου
Γ4. 1ος του 4ου Ομίλου – 1ος του 5ου Ομίλου

Δ’ Φάση (Ημιτελική)
Δ1. Νικητής Γ1 – Νικητής Γ2
Δ2. Νικητής Γ3 – Νικητής Γ4

Τελικός
Ε1. Νικητής Δ1 – Νικητής Δ2

Πηγή: Rethymnosports.gr