Εμπειρίες για τμήματα της Ακαδημίας μας

Ευκαιρία για συλλογή πολύτιμων εμπειριών είχαν τρεις ομάδες από δύο τμήματα της Ακαδημίας μας το περασμένο Σάββατο όπου διεξήχθησαν παιχνίδια για τα πρωταθλήματα Υποδομής ΕΠΣΡ.

Μετά από ένα χορταστικό παιχνίδι οι Νέοι μας ηττήθηκαν με 4-2 από τον ΑΓΟΔΑ στην αθλητική εγκατάσταση του «Kido», στα πλαίσια της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος όπου αγωνίζονται ποδοσφαιριστές γεννηθέντες τα έτη 2002-2003 και μικρότεροι. Το περασμένο Σάββατο, είχαμε επίσης την διεξαγωγή της 2ης αγωνιστικής στην κατηγορία Προπαίδων, όπου δικαίωμα συμμετοχής έχουν να αγωνίζονται ποδοσφαιριστές γεννηθέντες τα έτη 2006-2007 και μικρότεροι. Ο ΟΦ Αρμένων1 αγωνίστηκε στο «Θ. Βαρδινογιάννης» με αντίπαλο την Επισκοπή για τον Α’ Όμιλο με τους γηπεδούχους να επικρατούν με 11-2, ενώ την ίδια ώρα για τον Β’ όμιλο ο ΟΦ Αρμένων2 αγωνιζόταν στους Αρμένους με αντίπαλο τον ΑΟΝ Αστέρας2.

Πρωτάθλημα Νέων (9η)

ΑΓΟΔΑ – ΟΦ Αρμένων 4 – 2 (Σάββατο 17 Μαρτίου, Kido)

ΤΑ ΓΚΟΛ: 27’ Δ. Μεργέμογλου, 60’, 69’ Λαγουδάκης, 80’ Σέχι – 11’ πεν., 71’ Γαλερός.

ΟΦ ΑΡΜΕΝΩΝ (Γιάννης Καραβιώτης): Γ. Φραγκάκης, Αναγνωστάκης (41’ Μαρκουλάκης), Λ. Τάρε (74’ Δαούτης), Χριστοδούλου, Νιολάκης, Ράνσοου (72’ Καλησπεράκης), Κ. Σκουλούδης, Σπ. Παυλάκης (62’ Μ. Τάρε), Γαλερός, Γ. Γεωργαλής (55’ Φασουλάς), Μ. Παυλάκης (77’ Σταματίου).

Πρωτάθλημα Προπαίδων (2η)

Επισκοπή – ΟΦ Αρμένων1 11 – 2 (Σάββατο 17 Μαρτίου, Επισκοπής)

ΤΑ ΓΚΟΛ: Κλ. Τάρε, Ξηράς.

ΟΦ ΑΡΜΕΝΩΝ (Παντελής Κατικάς): Ιασ. Σκουλούδης, Αγ. Τάρε, Ξένος, Ι. Αλεξανδράκης, Ξηράς, Κλ. Τάρε, Α. Καλησπεράκης, Ν. Αλεξάκης, Στ. Αλεξανδράκης, Σπ. Δαμανάκης.

ΟΦ Αρμένων2 – ΑΟΝ Αστέρας2 1 – 6 (Σάββατο 17 Μαρτίου, Αρμένων)

ΤΟ ΓΚΟΛ: Πολιτάκης.

ΟΦ ΑΡΜΕΝΩΝ (Βασίλης Δραμιτινός): Γ. Παπαδονικολάκης, Α. Νιολάκης, Ι. Περουλιδάκης, Π. Κουμαντάκης, Κ. Κουμαντάκης, Μ. Παπαδονικολάκη, Σ. Περουλιδάκη, Πολιτάκης, Μ. Κιόσια, Ε. Περουλιδάκης.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΩΝ (9η)

Σάββατο 17 Μαρτίου

ΑΓΟΔΑ – ΟΦ Αρμένων        4 – 2

Κεραυνός – Ολυμπιακός Ρεθύμνου   0 – 9

Ψηλορείτης – ΑΟΝ Αστέρας1           1 – 7

ΑΟΝ Αστέρας2 – Ε.Α.Π.       1 – 4

Αναβάλλεται

Επισκοπή – Ερμής Ζωνιανών

Ρεπό: Άρης Ρεθύμνου

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΡΟΠΑΙΔΩΝ (2η)

Α’ Όμιλος

Σάββατο 17 Μαρτίου

Επισκοπή – ΟΦ Αρμένων1    11 – 2

ΑΟΝ Αστέρας1 – Άρης Ρεθύμνου1   4 – 0

Αναβάλλεται

Ολυμπιακός Ρεθύμνου1 – Ερμής Ζωνιανών

Ρεπό: Ε.Α.Π.1

 

Β’ Όμιλος

Σάββατο 17 Μαρτίου

Ολυμπιακός Ρεθύμνου3 – Άρης Ρεθύμνου2  4 – 5

ΟΦ Αρμένων2 – ΑΟΝ Αστέρας2      1 – 6

ΠΑΟ Αλφάς – ΑΓΟΔΑ          1 – 3

Ολυμπιακός Ρεθύμνου2 – Ολυμπιακός Ρεθύμνου4   2 – 18

ΑΟΝ Αστέρας3 – ΑΕ Μυλοποτάμου1          8 – 2

Ρεπό: Ε.Α.Π.2