Α.Ο.ΑΡΗΣ-Ο.Φ.Α 3-2

Την δεύτερη ήττα γνώρισε η ομάδα μας χθές στα Μισίρια απέναντι στον γηπεδούχο Άρη με σκορ 3-2.Το αποτέλεσμα δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα γιατί απλά θα μπορούσε να είχε πάρει η ομάδα μας τους τρεις βαθμούς της νίκης.Όμως όπως ήρθαν τα πράγματα γνωρίσαμε την ήττα από δύο άτυχες στιγμές στο 71΄λεπτό και στο 87΄.

Ο τερματοφύλακας μαζί κι όλη η άμυνα αδράνησαν σε μια σέντρα από φάουλ των αντιπάλων και ήρθε η ισοφάριση και η δεύτερη άτυχη στιγμή στο 87΄λεπτό στην προσπάθεια ο αμυντικός μας  Κοσμίδης να δώσει την μπάλα με κεφαλιά στον τερματοφύλακα αυτός δεν μπόρεσε να κρατήσει την μπάλα και έγινε το 2-1.

Βέβαια η ομάδα μας θα μπορούσε να είχε  τελειώσει το παιχνίδι από το 45΄λεπτό έως το 55΄ όπου χάσαμε δύο κλασικές ευκαιρίες για γκολ με τον Τσακάλι και με τον Τσιούνη.

Οι φάσεις του αγώνα:

6΄φάουλ για τον Άρη κεφαλιά από τον Χασιώτη και άουτ.

9΄φάουλ για Ο.Φ.Α και η μπάλα καταλήγει κόρνερ.

10΄κόρνερ για ΟΦΑ πλασάρει ο Λυκούδης και πάλι κόρνερ.

10΄λεπτό έως 25΄παιχνίδι κέντρου με τις δύο ομάδες να έχουν μοιράσει την κατοχή της μπάλας.

25΄αντεπίθεση από αριστερά με τον Γασπαράκη ο οποίος σεντράρει στην περιοχή και δεν προλαβαίνουν οι συμπαίκτες του να σπρώξουν την μπάλα στα δίχτυα.

26΄ωραία φάση με παίκτη του ΑΡΗ να σουτάρει διαγώνια στην εστία του ΟΦΑ και να διώχνει ο Γωνιωτάκης σε κόρνερ .

37΄αντεπίθεση από αριστερά με τον Γωνιωτάκη και σουτάρει άουτ.

38΄τραυματισμός του Γασπαράκη ο οποίος δεν μπορεί να συνεχίσει και αντικαταστήθηκε από τον Κλειδή Κ.

45΄τέλος πρώτου ημιχρόνου και το σκορ 0-0.

49΄καταπληκτικός συνδυασμός του Λορεντζόνι με τον Λυκούδη και αποκρούει ο τερματοφύλακας σε κόρνερ.

50΄εκτέλεση κόρνερ και γκολ από τον Τσιούνη 0-1.

51΄κόρνερ για τον ΑΡΗ αποκρούει η άμυνα του ΟΦΑ  σε αντεπίθεση με τον Λυκούδη που πασάρει στον Τσακάλη σε πλεονεκτική θέση για γκολ  πλασάρει άουτ.

53΄ωραία προσπάθεια με Λυκούδη που δίνει στον Τσακάλη και εκείνος στο Τσιούνη που σουτάρει και η μπάλα βρίσκει στο κάθετο δοκάρι.

54΄σέντρα από Τσακάλη σε Αντρείνι  δημιουργείται  πανικός στην περιοχή του ΑΡΗ αλλά η μπάλα καταλήγει στον τερματοφύλακα.

57΄φάουλ από τον Αντρείνι και η μπάλα πάνω στον τερματοφύλακα.

59΄σουτ από παίκτη του ΑΡΗ και η μπάλα γλείφει το οριζόντιο δοκάρι .

62΄αλλαγή μπαίνει ο Κλειδής Π στην θέση του Λορεντζόνι.

63΄φάουλ με Αντρείνι και η μπάλα κόρνερ.

65΄κόρνερ για τον ΑΡΗ σουτ και άουτ.

71΄φάουλ για τον ΑΡΗ από δεξιά σέντρα στην περιοχή του ΟΦΑ  ο τερματοφύλακας αδρανεί καθώς και όλη η άμυνα ,γκολ 1-1.

74΄αλλαγή για τον ΑΡΗ βγαίνει ο Μπερνιδάκης και μπαίνει ο Τσαχάκης.

84΄κόρνερ για ΑΡΗ και άουτ.

87΄παίκτης του ΑΡΗ σουτάρει αποκρούει ο τερματοφύλακας του ΟΦΑ, η μπάλα πηγαίνει στον Κοσμίδη ο οποίος προσπαθεί να επιστρέψει την μπάλα στον Γωνιωτάκη με το κεφάλι και εκείνος δεν μπορεί να κρατήσει την μπάλα και καταλήγει στα δίχτυα 2-1.

90΄σούτ για τον ΑΡΗ έξω από την περιοχή και 3-1.

92΄κόρνερ για ΟΦΑ πανικός στην περιοχή του ΑΡΗ και 3-2 με τον Τζαγκαράκη.