Πλήρωσε το κακό του βράδυ, το άγχος και τις διαιτητικές αποφάσεις

Μια ήττα εντός έδρας που αν έβλεπε κάποιος τον αγώνα θα απορούσε πως ήρθε αφού η ομάδα μας μπορεί να μην ήταν καλή αλλά δεν της άξιζε να χάσει. Η ήττα από την φλόγα Ρουστίκων σήμερα με 0-2 στους Αρμένους σίγουρα ήταν μια ήττα που δεν την περιμέναμε αλλά στο ποδόσφαιρο όπως και στη ζωή πρέπει να προχωράς και αυτό θα κάνει η ομάδα μας. Η σημερινή αναμέτρηση ξεκίνησε στραβά από την αρχή όταν είχαμε τον έλεγχο για τα πρώτο 25 λεπτά του αγώνα και μάλιστα δοκάρι με τον Καργάκη στο 8′ αλλά δεν καταφέραμε να κερδίσουμε κάτι από την υπέροχη μας. Σιγά σιγά η φλόγα ανέβαινε και σε μια ανύποπτη φάση άνοιξε το σκορ με τον Καλλιτσουνάκη Γιάννη οποίος με ψιλοκρεμαστό σουτ εκτός περιοχής έγραψε το 0-1. Στη συνέχεια ο εκνευρισμός έκανε την εμφάνιση του με τους παίκτες της Φλόγας να παίζουν αργά και να πηγαίνουν σε προσωπικές μονομαχίες.Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαμε πιο δυνατά, χάσαμε με τον Τάρε μια καλή ευκαιρία και προσπαθούσαμε να δημιουργήσουμε κάτι χωρίς αποτέλεσμα. Ξαφνικά στο 79’μετά από μια μονομαχία ο Άγας με υποψία φάουλ πάνω στον αμυντικό μας πήρε την μπάλα και έκανε το 0-2. Εκεί τελείωσε το παιχνίδι με τον Ο.Φ.Α να δίνει βαρύτητα στο επόμενο παιχνίδι που είναι το Σάββατο εκτός έδρας με τον Άρη Ρεθύμνου.Ο.Φ.Α ( Νικηφόρος): Σκολούδης, Τσαγλιώτης, Κολυβάκης Σ., Κολυβάκης Ν., Γασπαράκης Γ., Μοσχονάς( 80′ Μαρινάκης), Ρανσόου, Τάρε Μ., Καργάκης, Σεφουλλάι Ο. ( 80′ Σεφουλλάι Μπ.), Βογιατζάκης Γ. (86′ Ουρανός)Φλόγα Ρουστίκων (Τσαχάκης): Χίκας, Καλαϊτζάκης, Νιώρας, Φραχόνι, Σκαράκης, Κιάτα, Μαγάκης, Καλλιτσουνάκης(86′ Ηλιάκης), Καριλάκης, Αγάς, Χάτζιου