Φιλική νίκη για τον Ο.Φ.Α

Με νίκη «έκλεισε» τα φιλικά προετοιμασίας η ομάδα μας η οποία επικράτησε με 3-1 του ΑΓΟΔΑ Παναρκαδικού στο γήπεδο του Ο.Φ.Α στην πρόβα τζενεράλε πρίν την έναρξη του πρωταθλήματος.
Η πρώτη καλή φάση του παιχνιδιού έρχεται μόλις στο 8ο λεπτό όπου ο Τσόλας επιχειρεί ένα ωραίο σουτ έξω από την περιοχή αλλά βρίσκει σε ετοιμότητα τον αντίπαλο τερματοφύλακα. Στο 16′ μετά από καλή κυκλοφορία της μπάλας ο Τσόλας φτάνει σε θέση τετ α τετ αλλά ο τερματοφύλακας τον σταματά για δεύτερη φορά, στην αμέσως επόμενη φάση έρχεται η σειρά του Παναρκαδικού να απειλήσει την εστία μας με τον Χατζηκωνσταντίνου αρχικά και σε δεύτερο χρόνο ο Μεργιεμογλου στέλνει την μπάλα στα σώματα των αμυντικών που

πήγαν να καλύψουν την εστία. Στο 21′ η ομάδα μας στάθηκε άτυχη καθώς μετά από εκτέλεση φάουλ του Τριχάκη η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι. Οι φάσεις διαδεχόταν η μία την άλλη αυτή την φορά για τον ΑΓΟΔΑ στο 27′ όπου ο Χατζηκωσταντίνου μετά από καλή ανάπτυξη της ομάδας του βρέθηκε μόνος με κενή  εστία αλλά έστειλε την μπάλα άουτ. Δέκα λεπτά αργότερα ο Παναρκαδικός απείλησε ξανά από τα πλάγια αλλά η ομάδα μας κατάφερε να αμυνθεί σωστά έτσι βγήκαμε στην αντεπίθεση με πολύ ωραία και γρήγορη ανάπτυξη χωρίς ωστόσο να καταφέρουμε να στείλουμε την μπάλα στα δίχτυα. Αυτό έγινε όμως λίγο πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου όπου ο Μπαρκάτσας μετά από εκτέλεση φάουλ η μπάλα κοντράρει μπερδεύει τον Αποστολάκη και καταλήγει στα δίχτυα.
‌Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας πάτησε γκάζι σε διαδεχόμενες φάσεις μια του Τριχάκη όπου η μπάλα δεν του κάνει το χατίρι μετά από φάουλ και καταλήγει για άλλη μια φορά στο δοκάρι και η επόμενη να γίνεται μετά από λάθος στην άμυνα του Παναρκαδικού και μοναδική χαμένη ευκαιρία από τον Βαβουράκη. Η πίεση που άσκησε η ομάδα μας, μας επέτρεψε να πάρουμε μετά στο γήπεδο και να κλείσουμε τον ανίτπαλο στην περιοχή του έτσι απειλούσαμε διαρκώς. Στο 60′ μετά από εκτέλεση κόρνερ του Τριχάκη ο Φίτσιος παίρνει την κεφαλιά με την μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ. Ο Παναρκαδικός προσπαθούσε να πάρει μέτρα στο γήπεδο αλλά κλείσαμε τους χώρους και τους αναγκάσαμε να κάνουν εύκολα λάθη. Με αυτόν τον τρόπο ήρθε η ισοφάριση για την ομάδα μας με τον Ηλία Τριχάκη να εκμεταλλεύεται την αδράνεια στην αντίπαλη άμυνα να κλέβει την μπάλα και να την στέλνει στα δίχτυα.  Στο 70′ έρχεται κ ο Μίκα να απειλήσει μετά από την όμορφη ανάπτυξη από την ομάδα μας με το δοκάρι να σταματάει άλλη μια προσπάθεια μας. Στην αμέσως επόμενη φάση όμως η τύχη είναι με το μέρος μας καθώς μετά από σουτ έξω από την περιοχή από τον Μάνσε Έρλιντ η μπάλα κοντράρει στα σώματα αλλάζει πορεία και καταλήγει στα δίχτυα.  Η ομάδα μας δεν έχασε την όρεξη της και απειλούσε διαρκώς με τον Μίκα και τον Μάνσε αλλά ο Λαγουδάκης τους λέει όχι σε δυο πολύ καλές ευκαιρίες. Στο 78′ έρχεται και η τελευταία φάση του αγώνα με τον Μίκα να περνάει όποιον βρεθεί μπροστά του και μετά από μια έξοχη κούρσα διαμορφώνει το 3-1 το οποίο ήταν και το τελικό σκορ.

Την Κυριακη 10/10 και ώρα 11:00 αρχίζουν οι επίσημες υποχρεώσεις της ομάδας στο γήπεδο μας με αντίπαλο τον Τάλως Μελιδονίου.

‌Ο.Φ.Α (Μιχάλης Τριχάκης) Κ. Αποστολάκης , Β. Δραμιτινός, Σ. Βαβουράκης, Η. Τριχάκης, Β. Τσόλας, Τ. Μίκα, Δ. Φίτσιος, Ι. Κολυβάκης, Μ. Έρλιντ, Τ. Μαρίνος,