Φιλική ήττα από Αστέρα Ρεθύμνου

Τον Αστέρα Ρεθύμνου αντιμετώπισε σήμερα (14/09) η ομάδα και γνώρισε την ήττα με 0-10.

Η αλήθεια είναι ότι μέχρι το 30ο λεπτό ο Ο.Φ.Α. στεκόταν καλά στο γήπεδο αλλά ένα κακό δεκάλεπτο ήταν αρκετό για να χαλάσει την εικόνα της ομάδας. Μάλιστα, ο Ο.Φ.Α. είχε και 2 καλές ευκαιρίες με μια σέντρα σουτ από τον Σήφη Κολυβάκη, σουτ του Ζουλάκη, απέκρουσε ο Αποστολίδης μπροστά από το τέρμα στα πρώτα 20 λεπτά.

Ακόμα και όταν το σκορ ήταν 0-3 η ατυχία έκανε την εμφάνιση της αφού το φάουλ του Οριάν Σεφουλάι σταμάτησε στο δοκάρι. Επίσης, αξίζει να αναφερθεί ότι ο Ο.Φ.Α. αγωνίστηκε με πολλούς μικρούς παίκτες, κάτι άλλωστε που αποτελεί προτεραιότητα για την ομάδα μας.

Στο 23′ ο Τάκα πάτησε από τα αριστερά μέσα στην περιοχή, έκανε την πάσα, οι αμυντικοί του Ο.Φ.Α. έδιωξαν προσωρινά αλλά ο Βελονάκης ήταν εκεί και από κοντά έκανε το 0-1.

Στο 31′ τρομερή πάσα του Βελονάκη στον Μαρίνοφ, εκείνος την κατάλληλη στιγμή βρήκε τον Πολυμίλη που με πλασέ έκανε το 0-2.

Στο 33′ ήταν η σειρά του Πολυμίλη να βγάλει με ωραία πάσα τον Μαρίνοφ απέναντι από τον τερματοφύλακα και με πλασέ έκανε το 0-3.

Στο 36′ ο Οριάν Σεφουλάι με απευθείας εκτέλεση σημάδεψε το δοκάρι.

Στο 38′ ο Μαρίνοφ με εκτέλεση κόρνερ βρήκε τον Σαββάκη που με κεφαλιά έκανε το 0-4.

Στο 53′ ο Τάκα έβγαλε τον Σαββάκη μόνο του με τον τερματοφύλακα και με σουτ ο τελευταίος έκανε το 0-5.

Στο 60′ ο Τάκα έκανε εκπληκτική ενέργεια, πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και έκανε το 0-6.

Στο 63′ ο Μανώλης Χατζηκωνσταντίνου γύρισε τη μπάλα στον Τάκα και εκείνος έκανε το 0-7.

Στο 65′ ο Σαββάκης με δυνατό σουτ έκανε το 0-8.

Στο 67′ ο Πολυμίλης πέρασε όλους τους αμυντικούς και έκανε το 0-9, ενώ στο 70′ ο ίδιος παίκτης έκανε το 0-10.

Ο.Φ.Αρμένων (Γιώργος Κωσταράκος): Επ.Κολυβάκης, Παπαδογιάννης, Ζουλάκης, Γ. Γασπαράκης, Ξηράς, Λαγουδάκης, Καράλης, Μάντσε, Σ. Κολυβάκης, Γ. Βογιατζάκης, O. Σεφουλάι.

Έπαιξαν επίσης: Πολιτάκης, Μαριόλος, Χατζησπύρος,Βαβαδάκης, Σιόρε, Τζίφα.

ΑΟΝ Αστέρας (Ηλίας Ασπρομάτης):Παπαδάκης, Αποστολίδης, Χατζηνικολίδης, Σαββάκης, Εμ. Χατζηκωνσταντίνου, Ν.Xατζηκωνσταντίνου, Τσόγκας, Μαρίνοφ, Τάκα, Πολυμίλης, Βελονάκης.