Δείχνει ότι βρίσκεται σε καλό δρόμο ο ΟΦΑ

Άλλη μια ελπιδοφόρα εμφάνιση από την ομάδα μας η οποία συνεχίζει να εντυπωσιάζει στα φιλικά παιχνίδια και να δημιουργεί αισιοδοξία για το μέλλον.

Αυτή τη φορά επικράτησε με 3-1 του Αστέρα Περάματος σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη σήμερα στους Αρμένους.

Το πρώτο ημίχρονο μπορεί να τελείωσε 0-0 αλλά είχαμε δύο χαμένες ευκαιρίες με τον Βογιατζάκη και τον Ουρανό που δεν κατάφεραν αν και βρέθηκαν απέναντι, να νικήσουν τον τερματοφύλακα του Περάματος.

Στην επανάληψη βρήκαμε αυτό που μας έλειπε το πρώτο μέρος δηλαδή το γκολ. Η αρχή έγινε στο 52′ με τον Βογιατζάκη να σκοράρει και τον Καργάκη να δίνει την ασίστ, ενώ στο 60ο λεπτό το έργο επαναλήφθηκε με τον Βογιατζάκη να σκοράρει και πάλι και τον Καργάκη να του χαρίζει άλλη μια ασίστ.

Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 72′ με τον Δρουσάκη έπειτα από ασίστ του Κουράτορα, ενώ στο 85′ έγινε ο Τσαγλιώτης ήταν αυτό που έδωσε την ασίστ και ο Μπλένταρ Σεφουλλάι σκόραρε για το τελικό 3-1.

ΟΦΑρμένων ( Νικηφόρος): Σκουλούδης, Χαλκιαδάκης, Κοσμίδης, Τσαγλιώτης, Ουρανός, Ρανσόου, Κολυβάκης Σ.Καργάκης, Σεφουλλάι, Κολυβάκης Ν., Βογιατζάκης Γ.

Έπαιξαν επίσης: Ξηράς Ν., Μπλένταρ Σεφουλλάι, Μάνσε