Ήττα από τον Άρη στα Μισίρια

Την ήττα γνώρισε σήμερα η ομάδα μας στα Μισίρια από τον Άρη Ρεθύμνου με 4-0 για την 5η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣ Ρεθύμνου, σε μια αναμέτρηση που ήταν εξαρχής δύσκολη.

Ο Ο.Φ.Α στάθηκε εξαιρετικά στα πρώτα 15 λεπτά του αγώνα και μάλιστα είχε και μια πολύ καλή ευκαιρία με τον Ρανσόου στο 4ο λεπτό, ο οποίος σούταρε από καλό σημείο σχεδόν μέσα στη μεγάλη περιοχή αλλά το σουτ του πέρασε ελάχιστα άουτ.

Στο 18′ ο Αντουράκης κινήθηκε έξυπνα από τα δεξιά, έβγαλε με πάσα μόνο του τον Κουτάλα και εκείνος δεν είχε πρόβλημα να ανοίξει το σκορ. Δεν πέρασε πολύ ώρα και ο Άρης με τον ίδιο παίκτη διπλασίασε τα γκολ στο 26ο λεπτό, που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Λίγο μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Άρης πέτυχε και 3ο γκολ με τον Ντεμίρι ο οποίος έπιασε ένα δυνατό σουτ εκτός περιοχής.

Στο 84′ ο Τσαγλιώτης υπέπεσε σε πέναλτι και ο Μαρτιρόσοβ ένα λεπτό αργότερα έκανε το τελικό 4-0.

Η ομάδα μας επικεντρώνεται πλέον στον επόμενο αγώνα που είναι την επόμενη Κυριακή με τον Ρεθυμνιακό εντός έδρας.

Ο.Φ.Α( Νικηφόρος): Σκουλούδης, Τσαγλιώτης, Κολυβάκης Σ., Γασπαράκης Γ., Μοσχονάς, Ρανσόου, Ουρανός (27’Κολυβάκης Ν.), Τάρε Μ., Καργάκης Σεφουλλάι Ο., Βογιατζάκης Γ. ( 75′ Τάρε Κ.)