Άξιζε τη νίκη (0-0) η ομάδα μας με Κάλυβο

Πολύ καλή εμφάνιση για την ομάδα μας, απέναντι στην Κάλυβο αν και έμεινε στο «λευκό» 0-0, στο παιχνίδι της 5ης αγωνιστικής της Α’ κατηγορίας Ρεθύμνου.

Η ομάδα μας, με πολλούς νεαρούς ποδοσφαιριστές και πάλι στη σύνθεση της, άξιζε τη νίκη απέναντι στην έμπειρη ομάδα της Καλύβου, αλλά στάθηκε άτυχη, χάνοντας πολλές ευκαιρίες για το πολυπόθητο γκολ. Ιδιαίτερα ενθαρρυντική η παρουσία πολλών νεαρών ποδοσφαιριστών που έδειξαν πως το μέλλον τους ανήκει, με την υποστήριξη και των πιο έμπειρων ποδοσφαιριστών μας, χωρίς κανένας να υστερήσει. Η μερίδα του λέοντος των ευκαιριών χάθηκε για την ομάδα μας, σε ένα αρκετά ενδιαφέρον και με φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες παιχνίδι. Πριν από την έναρξη της αναμέτρησης κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στην μνήμη του μέλους του Δ.Σ. του ΑΟ Καλύβου Χαράλαμπου Τζαγκαράκη, ο οποίος έφυγε από την ζωή το περασμένο Σάββατο.

Φάσεις και γκολ

6’ μπαλιά του Κρασονικολάκη, ο Καραγιώργης θα βγει τετ α τετ, αλλά το σουτ του θα φύγει λίγο άουτ.
24’ φάουλ του Κατσαμά, ο Γωνιωτάκης θα σκοράρει, αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ.

36’ καλό σουτ του Σηφακάκη, η μπάλα θα φύγει λίγο άουτ.

42’ σέντρα του Ν. Αποστολάκη, ο Καραγιώργης σε θέση τετ α τετ, θα πλασάρει, ο Βογιατζιδάκης θα σώσει νέο πλασέ του Καραγιώργη σε κενή εστία, η μπάλα θα φύγει άουτ.

46’ σέντρα του Καραγιώργη, γυριστό σουτ του Σηφακάκη, η μπάλα θα φύγει ψηλά άουτ.

70’ σουτ του Γ. Βογιατζάκη από τα όρια της περιοχής, θα μπλοκάρει ο Βογιατζιδάκης.

75’ καλή εκτέλεση φάουλ του Κατσαμά, η μπάλα θ φύγει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

81’ σουτ του Κατσαμά, έξω από την περιοχή, θα διώξει με τις γροθιές σε κόρνερ ο Δανδάλης.

84’ ατομική ενέργεια και σουτ του Πετρογιαννάκη, η μπάλα θα φύγει λίγο άουτ.

88’ αποβάλλεται σωστά με 2η κίτρινη κάρτα ο Μ. Σηφάκης.

89’ μπαλιά Τσόλα, ο Ν. Αποστολάκης θα βρεθεί απέναντι στον Βογιατζιδάκη, αλλά το σουτ του, θα καταλήξει άουτ.

90’ σύγχυση στην περιοχή της ομάδας μας, το σουτ του Σπανουδάκη, θα σώσει ο Δανδάλης.

92’ με κάθετη πάσα ο Ν. Αποστολάκης θα βγάλει τετ α τετ τον Παπαδογιάννη, αλλά θα τον προλάβει ο Βογιατζιδάκης και θα μπλοκάρει.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Καλυβιανάκης, Σαρής, Νέτος.

ΚΟΚΚΙΝΗ: 88’ μ. Σηφάκης (2η κίτρινη).

ΟΦ ΑΡΜΕΝΩΝ (Φίλιππος Μουρτζανός): Δανδάλης, Α. Βογιατζάκης, Πετρογιαννάκης, Ν. Κολυβάκης, Παπαδάκης (87’ Δ. Κλειδής), Κρασονικολάκης (79’ λ.τ. Θεοδωράκης), Γ. Βογιατζάκης (83’ Μάνσε), Σηφακάκης, Τσόλας, Καραγιώργης (69’ Ι. Παπαδογιάννης), Ν. Αποστολάκης.

ΚΑΛΥΒΟΣ (Νίκος Δασκαλάκης): Βογιατζιδάκης, Κ. Αντιασβίλι (46’ Μ. Σηφάκης), Ν. Σταρράς, Βασσάλος (20’ λ.τ. Γ. Τζαγκαράκης), Μ. Κατσαμάς, Λεκάκης, Χνάρης, Γ. Αντιασβίλι, Χαριτάκης, Μ. Σπανουδάκης, Γωνιωτάκης (61’ Κοτσίφης).

Προηγούμενο άρθροΕπιστροφή στα θετικά αποτελέσματα θέλει σήμερα με Κάλυβο η ομάδα μας