Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα μας, 2-1 τον Ψηλορείτη

Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα μας με 2-1 επί του Ψηλορείτη στο γήπεδο των Αρμένων, στο παιχνίδι της 17ης αγωνιστικής της Α’ κατηγορίας Ρεθύμνου.

Μετά από δύο συνεχόμενες νίκες η ομάδα μας επέστρεψε στις επιτυχίες, φτάνοντας στους 21 βαθμούς και ανεβαίνοντας στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Η ομάδα μας ευτύχησε να προηγηθεί με 2-0 στο 34’ χάρη στα γκολ των Σηφακάκη, Μάνσε, με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν σε 2-1 στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Φάσεις και γκολ

1 φάουλ του Τσόλα θα μπλοκάρει ο Π. Διαμαντάκης.

2’ καλό σουτ του Σηφακάκη, η μπάλα θα φύγει λίγο άουτ.

6’ σέντρα του Βιδάκη, πλασέ του Ν. Μιαρίτη, η μπάλα θα βρει στο οριζόντιο δοκάρι και θα φύγει άουτ.

23’ κόρνερ του Τσόλα, κεφαλιά του Σηφακάκη, η μπάλα θα φύγει άουτ.

24’ εξαιρετική μπαλιά του Ν. Αποστολάκη, ο Σηφακάκης θα προλάβει την έξοδο του Π. Διαμαντάκη και με ψηλοκρεμαστό πλασέ, θα ανοίξει το σκορ, 1-0.

33’ καλό σουτ του Κόκκαλη θα μπλοκάρει ο Δανδάλης.

34’ ο Μάνσε θα κερδίσει την μπάλα και με σουτ μέσα από την περιοχή θα πετύχει το 2-0.

42’ ο Κόκκαλης πεντακάθαρα με το χέρι θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας μας, με τον κ. Δασκαλομαρκάκη να δείχνει στην αρχή σέντρα, αλλά στη συνέχεια με την βοήθεια του β’ βοηθού του διόρθωσε το λάθος και σωστά ακύρωσε το γκολ.

45’+ ο Καραβιώτης εκτελεί φάουλ, υπάρχει σύγχυση στην άμυνα της ομάδας μας και με γυριστό σουτ ο Κόκκαλης μειώνει σε 2-1.

67’ ο Σηφακάκης θα βρεθεί σε θέση τετ α τετ, αλλά το πλασέ του θα διώξει σε κόρνερ ο Π. Διαμαντάκης.

90’ καλή εκτέλεση φάουλ του Θεοδωράκη, η μπάλα θα φύγει λίγο άουτ.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Δασκαλομαρκάκης, Λιοδάκης, Κανδυλάκης.

ΤΑ ΓΚΟΛ: 24’ Σηφακάκης, 34’ Μάνσε – 45’+ Κόκκαλης.

ΑΣΙΣΤ: 24’ Ν. Αποστολάκης.

ΔΟΚΑΡΙ: 6’ Ν. Μιαρίτης.

ΟΦ ΑΡΜΕΝΩΝ (Φίλιππος Μουρτζανός): Δανδάλης, Δ. Κλειδής, Γιαπεντζάκης, Παπαδάκης, Κολυβάκης (52’ Γ. Βογιατζάκης), Πετρογιαννάκης, Μάνσε, Αβντία (74΄Θεοδωράκης), Τσόλας (60’ Καραγιώργης), Σηφακάκης, Ν. Αποστολάκης (87’ Π. Αποστολάκης).

ΨΗΛΟΡΕΙΤΗΣ (Λυκούργος Τζαγκαράκης): Π. Διαμαντάκης, Λοσεουρασβίλι (62’ Νεονάκης), Καραβιώτης, Βέλκοβ (67’ Κουρνιανός), Μανωλιτσάκης, Α. Μπουζάκης (89’ Βρέντζος), Δ. Μιαρίτης, Ν. Μιαρίτης, Κόκκαλης, Δατσέρης, Βιδάκης.