4χ4 με «τεσσάρα» και 5η θέση για την ομάδα μας!

Στην 5η θέση αναρριχήθηκε η ομάδα μας, πανηγυρίζοντας την 4η συνεχόμενη νίκη της σήμερα το βράδυ στο γήπεδο των Αρμένων, επικρατώντας με 4-1 του Κεραυνού, σε παιχνίδι για την 27η αγωνιστική της Α’ κατηγορίας Ρεθύμνου.

Η ομάδα μας συνέχισε τις πολύ καλές εμφανίσεις απέναντι στο νεανικό Κεραυνό και έχοντας για πρωταγωνιστές τους Σήφη Σηφακάκη και Θοδωρή Γασπαράκη, οι οποίοι πέτυχαν από δύο γκολ, έφτασε εύκολα στη νίκη, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται μόλις στο 47’. Εκτός από τα τέσσερα γκολ, η ομάδα μας είχε και ένα δοκάρι με τον Θεοδωράκη στο 29’, ενώ στο 39’ ακυρώθηκε γκολ του ίδιου παίκτη, αφού υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ ο Σηφακάκης, με τον α’ βοηθό διαιτητή να θεωρεί πως επηρέαζε την ορατότητα του τερματοφύλακα του Κεραυνού.

Φάσεις και γκολ

3’ ο Φαρσάρης ανατρέπει τον Σηφακάκη και ο κ. Σαρής δίνει αμέσως το πέναλτι, με το οποίο ο Σηφακάκης ανοίγει το σκορ, 1-0.

5’ σέντρα του Γασπαράκη, ο Παλάσης θα διώξει προσωρινά, σουτ του Θεοδωράκη μέσα από την περιοχή, πολύ όμορφα ο νεαρός πορτιέρο του Κεραυνού θα διώξει σε κόρνερ.

8’ καλή εκτέλεση φάουλ του Θεοδωράκη, η μπάλα θα φύγει λίγο άουτ.

9’ όμορφη ενέργεια του Τσόλα μέσα στην περιοχή, ο οποίος ανατρέπεται από τον Ψωμά και δεύτερο πέναλτι για την ομάδα μας. Την εκτέλεση αναλαμβάνει ο Θοδωρής Γασπαράκης «γράφοντας» το 2-0.

14’ φάουλ του Πετρίδη, στην πορεία της μπάλας πετάγεται ο Κλειδής και άθελα του με κεφαλιά θα την σπρώξει στα δίχτυα της ομάδας μας, για το 0-1.

18’ εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Γασπαράκη, ο Σηφακάκης με κοντινή κεφαλιά θα πετύχει το 3-1.

24’ ο Σηφακάκης με κάθετη πάσα θα βγάλει σε θέση βολής τον Γασπαράκη, το σουτ του οποίου θα φύγει άουτ.

29’ καλό σουτ του Θεοδωράκη από μακριά, η μπάλα θα βρει το οριζόντιο δοκάρι και θα καταλήξει άουτ.

39’ σέντρα του Τσόλα, ο Θεοδωράκης με όμορφο πλασέ θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα, αλλά το γκολ ακυρώνεται, μιας και υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ ο Σηφακάκης.

47’ ο Μάνσε με κάθετη πάσα βγάζει τετ α τετ τον Γασπαράκη και αυτός με διαγώνιο σουτ θα διαμορφώσει το τελικό 4-1.

54’ σέντρα του Γασπαράκη, κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι του Σηφακάκη θα διώξει εντυπωσιακά ο Παλάσσης.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Σαρής, Μαϊνωλάς, Βλαχάκης.

ΤΑ ΓΚΟΛ: 3’ πεν., 18’ Σηφακάκης, 9’ πεν., 47’ Γασπαράκης – 14’ αυτογκόλ Δ. Κλειδής.

ΑΣΙΣΤ: 18’ Γασπαράκης, 47’ Μάνσε.

ΔΟΚΑΡΙ: 29’ Θεοδωράκης.

ΚΕΡΔΙΣΜΕΝΑ ΠΕΝΑΛΤΙ: 3’ Σηφακάκης, 9’ Τσόλας.

ΟΦ ΑΡΜΕΝΩΝ (Φίλιππος Μουρτζανός): Δανδάλης (86’ Κ. Αποστολάκης), Κλειδής, Α. Βογιατζάκης (86’ Π. Αποστολάκης), Πετρογιαννάκης, Γιαπεντζάκης, Θεοδωράκης, Μάνσε, Κολυβάκης, Τσόλας (65’ Αβντία), Γασπαράκης (77’ Γ. Βογιατζάκης), Σηφακάκης.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ (Γιώργος Μπαστάκης): Παλάσσης, Σφακιανάκης, Φαρσάρης, Ψωμάς, Ουρανός, Πετρίδης, Μενιουδάκης (67’ Λουκί), Γ. Σέχου, Ξυδάκης, Αλβίν, Σπυριδάκης.