Παρών τρεις εκτός έξι κόντρα σε ΑΕΜ ο ΟΦΑ-με Κεραυνό εντός η Κ16, στην Αλφά η Κ12

Ολοκληρώθηκε η προετοιμασία της ομάδας για την δυσκολότερη ίσως αναμέτρηση της φετινής χρονιάς κόντρα στην αήττητη και πρωταθλήτρια ΑΕΜ την Κυριακή στο γήπεδο Περάματος για την 26η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣ Ρεθύμνου με την ομάδα του Κώστα Κιάσσου με νίκη να σφραγίζει και μαθηματικά τον τίτλο του πρωταθλητή.

Ο τεχνικός του ΟΦΑ Γιώργος Κτιστάκης δεν μπορεί να υπολογίζει στις υπηρεσίες του τιμωρημένου Βρόσγου (εκτίει την δεύτερη από τις 3 αγωνιστικές τις τιμωρίας του για την αποβολή του στο ματς απέναντι στην Αλφά), τον Νώντα Κολυβάκη και τον Βαβουράκη που είναι εκτός για προσωπικούς λόγους και τους Κονδύλη, Κοσμίδη και Τσακάλι λόγω τραυματισμών. Αντίθετα επιστρέφουν και τίθενται στην διάθεσή του έμπειρου προπονητή οι Λεκάκης, Β. Μενιουδάκης και Καράλης.

Αναλυτικά η 20μελής αποστολή των «κόκκινων»

Μενιουδάκης, Καράλης, Γ. Βογιατζάκης, Ν. Κολυβάκης, Πολιτάκης, Γερωνυμάκης, Λεκάκης, Ντικιάν, Μάνσε, Τζάρι, Γαλερός, Φραγκάκης, Αβντίαν, Κουρκουνάς, Τσόλας, Λεονάρντο, Τσαπόκου, Ανυφαντάκης, Κ. Σκουλούδης, Μαλετσάς.

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ 26ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΣΤΗΝ Α’ ΕΠΣΡ

Σάββατο 06/04/2019

17.00 Λιβάδια-Άρης Ρεθύμνου

17.00 Κάλυβος-Αστέρας Περάματος

17.00 Ρεθυμνιακός-Σπήλι

17.00 ΕΑΠ-ΠΑΟ Αλφάς

Κυριακή 07/04/2019

17.00 ΑΕΜ-ΟΦ Αρμένων

17.00 Ψηλορείτης-Ποσειδώνας Γερανίου

17.00 Ερμής Ζωνιανών-Αστέρας Ρεθύμνου

17.00 ΝΕΑΡ-Τάλως Μελιδονίου

Με Κεραυνό η Κ16, στην Αλφά η Κ12

Αγωνιστική δράση έχουμε όμως και στις Υποδομές του ΟΦΑ. Συγκεκριμένα στις 10.00 το πρωί του Σαββάτου η Κ12 αντιμετωπίζει στην Αλφά την τοπική ομάδα ενώ μία ώρα αργότερα η Κ16 υποδέχεται στο γήπεδο Αρμένων την αντίστοιχη του Κεραυνού.

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ 3ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΓΙΑ ΤΗΝ Κ12

Σάββατο 06/04/2019

10.00 ΠΑΟ Αλφάς-ΟΦ Αρμένων

10.00 Ολυμπιακός Ρ. 1-Άρης Ρεθύμνου 1

10.00 Επισκοπή 2010-Αστέρας Ρεθύμνου 1

11.30 ΑΓΟΔΑ-ΑΕΜ 1

Ο Παντελής Κατικάς για την Κ12 υπολογίζει στους εξής: Ξηράς, Καλησπεράκης Αλ., Παπαδονικολάκης, Ζαννής, Βαγιονάκης , Γασπαράκης, Κιόσια Μπεν, Κιόσια Έρικ, Γιαννακάκης, Κολυβάκης Στ., Σηφάκης Μάριος, Σηφάκης Μανώλης, Αλεξάκης, Χατζησπύρος.

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ 11ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΓΙΑ ΤΗΝ Κ16

Σάββατο 06/04/2019

11.00 ΟΦΑ-Κεραυνός

Κυριακή 07/04/2019

12.00 Ψηλορείτης-ΕΑΠ

19.00 Άρης Ρεθ.-Αστέρας Ρεθύμνου

Ο Γιάννης Καραβιώτης υπολογίζει στους παρακάτω παίκτες: Ι. Σκουλούδης, Κατάκης, Μαλετσάς, Ράνσοου, Λ. Τάρε, Κ. Τάρε, Κ. Σκουλούδης, Καλησπεράκης, Γαλερός, Μ. Τάρε, Αναγνωστάκης, Γεωργαλής.