ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΡ

ΤΟ ΠΑΝΟΡΑΜΑ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΩΝ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 2017-18

Γ’ Φάση (Διπλοί Αγώνες)
Β’ Αγώνας
Τετάρτη 6 Δεκεμβρίου
-11. ΠΑΟ Αλφάς – Ερμής Ζωνιανών          0 – 4 (0-1)
(2’, 69’ Νοκάϊ , 21’ Ρουμπάκης, 76’ Χατζηβασίλης)
-13. Άρης Ρεθύμνου – ΑΕ Μυλοποτάμου   0 – 4 (0-2)
(29’ Μπακάλης, 41’, 59’ Σκουλούδης,  68’ Παπαγιαννάκης)
Τετάρτη 29 Νοεμβρίου
-14. Τάλως Μελιδονίου – Επισκοπή           0 – 4 (1-5)
(13’ Ντ. Ματαραγκάσι, 25’ Α. Σπανουδάκης, 45’ Γκιόκας, 85’ Φράγκος)
Τετάρτη 13 Δεκεμβρίου
-12. Αστέρας Ρεθύμνου – ΟΦ Αρμένων      5 – 0 (2-2)
(6’ Ρότζεν, 61’ Βελονάκης, 63’ Ι. Βασιλείου, 71’ Β. Βασιλείου, 73’ Ψυχουντάκης)

Α’ Αγώνας
Τετάρτη 15 Νοεμβρίου
-11. Ερμής Ζωνιανών – ΠΑΟ Αλφάς          1 – 0
(33’ Λαδιανός)
-12. ΟΦ Αρμένων – Αστέρας Ρεθύμνου      2 – 2
(68’ Πετρογιαννάκης, 71’ Μάνσε – 65’ Β. Βασιλείου, 95’ αυτογκόλ Δ. Κλειδής)
-13. ΑΕ Μυλοποτάμου – Άρης Ρεθύμνου
(27’, 53’ Μηνάς)
-14. Επισκοπή – Τάλως Μελιδονίου           5 – 1
(31’, 66’ Ντ. Ματαραγκάσι, 47’ Γκιόκας, 60’ Σουμπασάκης, 74’ Σκούφος – 9’ Γ.Ι. Σταρράς)

Δ’ Φάση (Διπλοί Αγώνες)
-15. Αστέρας Ρεθύμνου – Επισκοπή
-16. ΑΕ Μυλοποτάμου – Ερμής Ζωνιανών

Τελικός (ΔΑΚ Γάλλου)
-17. Νικητής 15 – Νικητής 16

Α’ Φάση (Διπλοί Αγώνες)
1η αγωνιστική (48 γκολ)
Σάββατο 9 Σεπτεμβρίου
-3. Σπήλι – Άρης       1 – 3
-5. Δόξα Πλατανέ – ΑΕ Μυλοποτάμου        0 – 6
-8. Αστέρας Ρεθύμνου – Ποσειδώνας Γερανίου     4 – 0

Κυριακή 10 Σεπτεμβρίου
-1. Ε.Α.Π – Τάλως Μελιδονίου        0 – 3
-2. Αετός Ανωγείων – ΟΦ Αρμένων           1 – 1
(46’ Ν. Νύκταρης – 5’ πεν. Σηφακάκης)
-4. Κάλυβος – Ερμής Ζωνιανών      0 – 2
-6. Κεραυνός – ΠΑΟ Αλφάς 3 – 7
-7. Λιβάδια – Επισκοπή        1 – 8
-9. Ρεθυμνιακός – Ψηλορείτης         8 – 0

 2η αγωνιστική (32 γκολ)
Σάββατο 16 Σεπτεμβρίου
-1. Τάλως Μελιδονίου – Ε.Α.Π.       1 – 3 (3-0)
-2. ΟΦ Αρμένων – Αετός Ανωγείων 1 – 0 (1-1)
(11’ Σηφακάκης)
-6. ΠΑΟ Αλφάς – Κεραυνός 2 – 0    (7-3)
-7. Επισκοπή – Λιβάδια         6 – 1 (8-1)

Κυριακή 17 Σεπτεμβρίου
-3. Άρης Ρεθύμνου – Σπήλι 2 – 0  (3-1)
-4. Ερμής Ζωνιανών – Κάλυβος       3 – 0 (2-0)
-5. ΑΕ Μυλοποτάμου – Δόξα Πλατανέ 4 – 2 (6-0)
-8. Ποσειδώνας Γερανίου – Αστέρας Ρεθύμνου       3 – 1 (0-4)
-9. Ψηλορείτης – Ρεθυμνιακός          1 – 2 (0-8)

Β’ Φάση (Διπλοί Αγώνες)
1η αγωνιστική
Τετάρτη 4 Οκτωβρίου
-10. Ερμής Ζωνιανών – Ρεθυμνιακός 3 – 0

2η αγωνιστική
Τετάρτη 25 Οκτωβρίου
-10. Ρεθυμνιακός – Ερμής Ζωνιανών 0 – 3 (0-3)
* Οι άλλοι 7 νικητές της Α’ φάσης προκρίνονται μπάι στην Γ’ Φάση.