Κάλεσμα στον κόσμο για τον «τελικό» με Αλφά. Δράση και σε Κ14, Κ12

Με όλους τους διαθέσιμους παίκτες στη διάθεση του Γιώργου Κτιστάκη όλοι στον ΟΦΑ ζουν και αναπνέουν για τον αυριανό κρισιμότερο αγώνα της χρονιάς-μέχρι τον επόμενο-κόντρα στον ΠΑΟ Αλφάς στο γήπεδο Αρμένων για την 24η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣ Ρεθύμνου με στόχο φυσικά την νίκη ώστε να μειωθεί η διαφορά από την γραμμή της παραμονής στους δύο βαθμούς.

Παίκτες, προπονητές και διοίκηση κάνουν ανοιχτό κάλεσμα στον κόσμο που είναι δίπλα στην ομάδα αλλά και σε όλους τους ανθρώπους του χωριού να ενισχύσουν και να υποστηρίξουν την προσπάθεια της ομάδας. Το κλίμα στις τάξεις των παικτών είναι εξαιρετικό με τις προπονήσεις όλη την εβδομάδα να έχουν μεγαλύτερη ένταση ώστε να υπάρχει η καλύτερη δυνατή αγωνιστική ετοιμότητα και όλοι είναι αποφασισμένοι και αισιόδοξοι για το θετικό αποτέλεσμα.

Αναλυτικά η 23μελής αποστολή των «κόκκινων» αποτελείται από τους παρακάτω: Μενιουδάκης, Ε. Κολυβάκης, Καράλης, Γ. Βογιατζάκης, Ν. Κολυβάκης, Πολιτάκης, Κονδύλης, Γερωνυμάκης, Λεκάκης, Ντικιάν, Μάνσε, Τζάρι, Γαλερός, Κατάκης, Φραγκάκης, Αβντίαν, Κουρκουνάς, Τσόλας, Λεονάρντο, Τσακάλι, Βαβουράκης, Βρόσγος, Ανυφαντάκης.

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ 24ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Σάββατο 23 Μαρτίου

16.00 ΑΕΜ-Αστέρας Περάματος

16.00 ΕΑΠ-Τάλως Μελιδονίου

16.00 ΟΦ Αρμένων-ΠΑΟ Αλφάς

16.00 Ψηλορείτης-ΝΕΑΡ

16.00 Λιβάδια-Ρεθυμνιακός

Κυριακή 24 Μαρτίου

16.00 Ερμής Ζωνιανών-Ποσειδώνας Γερανίου

16.00 Κάλυβος-Σπήλι

Με Ολυμπιακό Ρ. εντός η Κ14, στη Σοχώρα με Αστέρα Ρεθ. 1 η Κ12

Δύο αναμετρήσεις την ίδια σχεδόν ώρα για τα τμήματα Υποδομών του ΟΦΑ αύριο Σάββατο με την Κ14 να υποδέχεται στο γήπεδο Αρμένων στις 12.30 τον Ολυμπιακό Ρεθύμνου στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής ενώ μισή ώρα νωρίτερα στις 12.00 η Κ12 θα αγωνιστεί κόντρα στον Αστέρα Ρεθύμνου 1 στο γήπεδο Σοχώρας για την 2η αγωνιστική του Πρωταθλήματος

Ο Παντελής Κατικάς υπολογίζει στους παρακάτω παίκτες: Ιάσωνας Σκουλούδης, Σταματίου, Ράνσοου, Μίκα Τάρε, Άγγελος Τάρε, Αναγνωστάκης, Κλάϊντι Τάρε, Λευτέρης Τάρε, Ξένος, Αχιλλέας Σκουλούδης, Γεωργιουδάκης, Κ. Καλησπεράκης, Σ. Αλεξανδράκης, Ι. Αλεξανδράκης.

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ 10ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ (Κ14)

Σάββατο 23 Μαρτίου

10.00 Αστέρας Ρεθ. 2-ΕΑΠ

11.00 Επισκοπή-Άρης Ρεθ. 2

11.00 Παναρκαδικός-ΑΕΜ

12.30 ΟΦΑ-Ολυμπιακός Ρ.

12.30 Φοίνικας-Αστέρας Ρεθ. 1

Ο Γιάννης Καραβιώτης για την Κ12 υπολογίζει στους εξής: Ξηράς, Καλησπεράκης Αλ., Παπαδονικολάκης, Ζαννής, Βαγιονάκης , Γασπαράκης, Κιόσια Μπεν, Κιόσια Έρικ, Γιαννακάκης, Κολυβάκης Στ., Σηφάκης Μάριος, Σηφάκης Μανώλης, Αλεξάκης, Χατζησπύρος.

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ 2ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ (Κ12)

09.30 Άρης Ρεθ. 1-ΠΑΟ Αλφάς

12.00 Αστέρας Ρεθ. 1-ΟΦ Αρμένων

13.00 Επισκοπή 2010-ΑΓΟΔΑ

13.30 ΑΕΜ 1-Ολυμπιακός Ρ. 1